-A +A

Akademik Amaçlı Rezervasyon

ODTÜ'ye bağlı birim ve bölümler ile diğer üniversiteler tarafından gerçekleştirilecek akademik çalışmalar için doldurulması gerekmektedir.

İnsanlardan bilgi toplama içeren tüm çalışmalar Uygulamalı Etik Araştırma Merkezi (UEAM) onayina tabiidir. Çalışmalarınıza başlamadan önce Uygulamalı Etik Araştırma Merkezi’ne başvurunuzu yapmanızı öneririz.

ODTÜ BİDB İnsan Bilgisayar Etkileşimi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı’nda gerçekleştirilen çalışmaların düzenli olarak kaydının tutulabilmesi için araştırmacı/araştırmacılardan çalışmanın sonunda,  çıkacak olan tez/bildiri veya herhangi bir raporun bilgilerinin laboratuvar sorumlularına ulaştırılması ve bu çalışmada laboratuvarımızın katkısını göstermesi beklenmektedir.

* Required field

IBELAB'i farklı tarihlerde rezerve etmek için birden fazla tarih ve saat bilgisi girebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz tarih ve saatin uygunluk durumunu Takvim'den kontrol edebilirsiniz.
Bu alana sadece rakamsal değerler giriniz.

Koşul 1: Çalışmalar sırasında, araştırmacıların laboratuvarı olduğu gibi kullanması, sorun olsa dahi herhangi bir cihaza müdahele etmemesi ve sorun halinde durumu Laboratuvar Sorumlusuna iletmesi beklenmektedir. Aksi takdirde, araştırmacı, müdahale sonucunda oluşacak zararın tanzimini yapmakla yükümlüdür. 

Koşul 2: Laboratuvar Yönetimi akademik önceliklendirme ve teknik sebeplerden ötürü rezervasyonları iptal etme hakkını saklı tutmaktadır. 

Koşul 3: Laboratuvar anahtarının araştırmacıya teslim edilişinden, geri alınışına kadar laboratuvarda bulunan demirbaş malzemelerinden ve laboratuvarın fiziksel güvenliğinden, araştırmacı sorumludur. Bu süre içerisinde oluşan maddi hasarlar, araştırmacı tarafından tanzim edilir.

Koşul 4: Araştırmacı yürüteceği, veri kaynağı olarak insan kullanmayı gerektiren araştırmaların, evrensel araştırma etiği çerçevesinde, katılımcıların fiziksel ve ruhsal sağlığını tehdit etmeden gerçekleştirilmesi gerektiğinin bilincinde olmalı ve gerekli olduğu durumlarda etik kurulu onayı almalıdır. Etik Kurulu başvuruları araştırmacı tarafından yapılmaktadır.

Image CAPTCHA
Resimdeki karakterleri yukardaki alana yazınız.